Genel 19 AĞUSTOS 2010 / 14:12

Tehditler artıyor, güvenlik yazılım pazarı büyüyor

Gartner raporlarına göre bu yıl güvenlik yazılım pazarı yüzde 11 büyüyecek.

Gartner raporlarına göre bu yıl güvenlik yazılım pazarı yüzde 11 büyüyecek.


Gartner raporlarına göre, bu yıl itibariyle güvenlik yazılım pazarı yüzde 11 büyüyecek. Araştırma bununla birlikte güvenlik yazılımlarına olan talebin her zaman fazla olacağını da vurguluyor.

Tahminlere göre, dünya çapında güvenlik yazılımlarından elde edilen gelir, 2010 yılında 16,5 milyar dolara ulaşarak 2009 yılına göre yüzde 11,3 artacak. 2009 yılında güvenlik yazılımlarından elde edilen gelir ise 14,8 milyar dolar olmuştu.

Büyüyen bu pazarda kimlik ve erişim yönetiminin önemi büyük. Gartner analisti Ruggero Contu, “Oturmuş ve yeni olan teknolojiler arasında önemli ölçüde çeşitlilik beklense de, güvenlik yazılım pazarının büyük kısmı önümüzdeki yıllar içinde büyümeye devam edecek” diyor ve ekliyor: “Dengeli bir kanal karışımı, yeni lisans, açık kaynak, dış kaynak, “Servis olarak Yazılım” gibi bakım işlemlerinden gelir modeli oluşturan güvenlik yazılımı sağlayıcıları devam eden bu büyümede en güçlü seçeneğe sahip olacak.”

Başka bir analist ise önümüzdeki 6 ya da 12 ay içerisinde sanal ürünlerin ve uygulamaların geleneksel yazılım lisanslamasını geçeceğini öngörüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun