Genel 16 KASIM 2009 / 12:19

TEDxBosphorus Konferansı büyük ilgiyle karşılandı

23 Kasım'da gerçekleştirilecek TEDxBosphorus Konferansı'na 1 hafta kala tüm koltuklar tükendi.

23 Kasım'da gerçekleştirilecek TEDxBosphorus Konferansı'na 1 hafta kala tüm koltuklar tükendi.


İstanbul Digital Kültür ve Sanat Vakfı tarafından TED lisansıyla 23 Kasım'da İstanbul Modern Kültür ve Sanat Müzesi'nde düzenlenecek olan TEDxBosphorus Konferansı'nda dinleyiciler için ayrılan 250 kişilik kontenjan, etkinliğe bir hafta kala tükendi.

İstanbul Digital Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı ve TEDxBosphorus Kuratörü Zafer Kurdakul, 'Dünyanın Yeni Yolculuğu' temasıyla gerçekleştirilecek konferansa katılımcıların gösterdiği yoğun ilgiden son derece memnun olduğunu ifade ederek şunları söyledi: "Türkiye'de geniş bir yelpazedeki entelektüel birikimin paylaşılabileceği bir ortam oluşturma fikriyle yola çıktığımız bu etkinliğin dinleyici kitlesinin de özel olmasını hedefledik. Dinleyici kitlesini belirlerken temel beklentimiz dinledikleri üzerinde düşünecek, edindikleri fikirleri çevreleriyle paylaşacak ve sonuçları üzerinde tartışacak kişileri bir araya getirebilmekti. Bunun için bir başvuru formu hazırladık ve taleplerin uygunluğunu bu formlarda yer alan bilgiler ışığında değerlendirdik. Sonuç olarak, geçtiğimiz haftasonu itibariyle 250 kişilik dinleyici kapasitemizin dolduğunu belirtmekten mutluluk duyuyorum."

Kurdakul, kontenjanın dolması nedeniyle bundan sonraki başvuruları ancak yedek başvuru olarak değerlendirebileceklerini belirtti.

İlgi çekici konferans hoşluklarla renklenecek

İstanbul Digital Kültür ve Sanat Vakfı tarafından TEDxBosphorus adı altında ve "Dünyanın Yeni Yolculuğu" temasıyla 23 Kasım'da İstanbul Modern Sanat Müzesi'nde gerçekleştirilecek. Bu tema, küresel ekonomik krizlerden doğal kaynakların hızla tükenişine ve artan çevre sorunlarına karşı, insanlığın bilim, keşif, icat, inovasyon yoluyla geleceğe nasıl bir yön çizmesi gerektiğini ortaya koymayı amaçlıyor. Tam gün sürecek konferansta bu ana tema çeşitli disiplinler açısından irdelenecek ve açık bir tartışmaya zemin hazırlanacak. Her birinde 4 konuşmacının yer aldığı 1,5 saat süren üç ayrı oturum halinde gerçekleştirilecek konferans, aralarda ve etkinlik sonunda sürpriz hoşluklar da barındıracak. Bu hoşluklar arasında Cenk ve Erdem ikilisinin konferansta konuşulan konuları kendilerince yorumlayacakları bir bölüm de bulunuyor.Konferans hakkında detaylı bilgi ve program www.tedxbosphorus.com adresinde yer alıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun