Genel 30 EKİM 2012 / 17:48

TEB mobil bankacılık uygulamasında yeniliğe gitti

QR kod ile para çekme dönemi geliyor

Türk Ekonomi Bankası, iPhone kullanıcılarına özel olarak geliştirdiği ‘‘CEPTETEB” mobil bankacılık uygulamasında yeniliğe giderek, müşterilerinin dünyada bir ilk olarak ATM’den QR Kod’la kartsız para çekilebilmesine olanak sağlıyor.

Sadece CEPTETEB ile sunulan ATM’den QR Kod’la para çekme özelliği sayesinde, TEB ATM’lerinden kartsız olarak para çekebilecek. CEPTETEB ana menüsünden erişilen Para Çekme fonksiyonundan hangi hesaptan ne kadar para çekileceği seçildikten sonra ATM ekranında beliren QR Kodu telefona okutmak yeterli. Bu özellik sayesinde telefon ile ATM’den kartsız olarak lira,yuro veya dolar cinsinden para çekmek mümkün oluyor.

TEB Pratik İnternet şubesindeki sadelik ve basitlikten esinlenerek yenilenen CEPTETEB’deki "Finansal Durum" menüsü ile müşterilerinin tüm varlık ve borç bilgilerine anlık olarak erişip, varlık ve borçlarının yüzdesel dağılımlarını grafiksel olarak görebiliyor. Müşteriler, ayrıca "Ajandam" menüsü ile fatura ve ileri tarihli ödeme işlemlerine ait bilgileri takvim üzerinden rahatça takip edilebiliyor.

Uygulama hakkında konuşan TEB ADK Direktörü Deniz Devrim Cengiz, akıllı telefon ve tablet PC’leri üzerinden özellikle sosyal medya ile mobil internet kullanmaya başlayan kullanıcıların 6 ay-1 yıl sonra bu cihazlar üzerinden bankacılık işlemlerini de yapmaya başladığını söyledi. Türkiye’de Mobil Bankacılık kullanıcı sayısı 1,6 milyona ulaştığını belirten Cengiz, bu doğrultuda CEPTETEB’i yenileyerek, müşterilerinin beğenisine sunduklarını ifade etti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun