Genel 26 KASIM 2013 / 11:33

TBB mobille uzaktan eğitim veriyor

Türkiye Bankalar Birliği finans ve bankacılık eğitimlerini mobil cihazlara uyarladı.
Ücretsiz TBB Mobil Eğitim Uygulaması sayesinde kullanıcılar finans ve bankacılık eğitimlerine istedikleri zaman, istedikleri yerden ulaşabiliyor.

Mobille uzaktan öğrenme hızlanıyor

Finans ve bankacılık konularında konferans, sınıf eğitimleri ve e-eğitimler sunan Türkiye Bankalar Birliği (TBB), başlattığı Mobil Öğrenme Platformu ile uzaktan eğitime geçti. Akıllı telefon veya tabletler aracılığıyla kullanıcı, vakti olduğu anda bankacılık ve finans eğitimine başlayabiliyor veya kaldığı yerden eğitimine devam edebiliyor. İlk etapta  “temel ekonomi”, “temel muhasebe”, “temel bankacılık” ve “finansal matematik” eğitimlerinin sunulduğu TBB Mobil Eğitim uygulaması, iOS ve Android tabanlı mobil cihazlara çevrimiçi mağazalardan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Uzaktan öğrenim uygulamalarının mobil cihazlarda kullanılılabilir olması, mobilin kitlesel bir eğitim mecrası olarak değerlendirilmesini de sağlıyor. Gerek açıköğretim ders içeriklerinden, gerekse mesleki seminer ve kurslardan mobil cihazlarla yararlanmak çok kolay. Trafikte geçen sürede seminerlerinizi, kurslarınızı tamamlayarak, kişisel gelişiminize katkıda bulunmanız mümkün.

Mesleki Gelişim Kurumsal İletişim Grup Başkanı Ali Güngör  “Eğitimlerimizi, yeni platformlara taşıyarak yaygınlaştırmayı, bankacılık ve finans eğitimlerinin kolay ulaşılabilir, kolay kullanılabilir olmasını hedefliyoruz. Bankacılık ve finans konusuna ilgi duyan; bu konuda eğitim almak, kariyerini geliştirmek isteyen ancak vakit bulamayan kişiler platformumuzdan istedikleri zaman istedikleri yerde yararlanabilirler. Yeni eğitimlerimizle finans ve bankacılık sektörüne katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.