Genel 29 KASIM 2010 / 07:41

Tayvanlı gazeteci cevapladı: "Yeni nesil iPad nasıl olacak?"

Ya bir durun, daha ilkini doğru dürüst elimize alamadık!

Ya bir durun, daha ilkini doğru dürüst elimize alamadık!


Daha iPad'ın ilk nesli dünyanın birçok ülkesinde resmi olarak satılmazken, yeni nesil iPad'in nasıl olacağı konusunda tahminler şimdiden gelmeye başladı. Tayvanlı bir gazete olan Economic Daily News, iPad 2'nin nasıl olacağıyla ilgili iddialı açıklamalarda bulundu.

Gazeteye göre, yeni nesil iPad iki kameraya, yeni bir ekrana ve USB yuvasına sahip olacak. Yeni cihazın öncekine göre daha ince ve küçük olması bekleniyor. 7 inçlik LCD dokunmatik ekranların Chimei Innolux tarafından sağlanacağını açıklayan gazete, kamera lenslerinin de Largan Precision'dan karşılanacağı belirtti.

iPad 2'de FaceTime üzerinden video görüşme olması bekleniyor. Ayrıca geliştirilen ve iPhone 4'te kullanılan Retina Display teknolojisinin iPad'de yer alması bekleniyor.

İddialar hayli net. Görünüşe göre iPad'de kullanıcıların yakındığı çoğu eksik ya da eleştirinin giderilmeye çalışılması dikkat çekici.

Tahminler böyle ama Steve Jobs bundan birkaç ay önce gayet iddialı bir şekilde "7 inçten tablet olmaz" demişti, o yüzden 7 inç iPad ihtimali sanki biraz uzak gibi.

Yeni nesil iPad'de USB bulunması da muhtemelen Avrupa'nın getireceği standardizasyonla ilgili olacak. Zira Avrupa, yakında cep telefonu ve benzer cihazlarda şarj ve veri aktarımı için USB standardını kullanmayan cihazları kapıdan içeri sokmamaya hazırlanıyor. Bu da iPad'ın yeni neslinin USB içermemesi durumunda Avrupa pazarını zorla ıskalaması anlamına gelecek. Kısacası alınacak risk değil.

2011'in ilk çeyreğinde kendini göstereceği iddia edilen cihazı hep birlikte bekleyip görelim.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun