Genel 03 ARALIK 2009 / 07:50

Tayvanlı araştırmacılar esnek e-okuyucu ekranları sundu

Taipei'de gerçekleşen teknoloji şovu yeni e-okuyucu ekranlarına ev sahipliği yaptı.

Taipei'de gerçekleşen teknoloji şovu yeni e-okuyucu ekranlarına ev sahipliği yaptı.


Tayvan Endüstriyel Teknoloji Araştırma Enstitüsü geçtiğimiz hafta, Taipei'de düzenlenen teknoloji şovunda bir dizi kapalı gösterimin parçası olarak, e-okuyucuları ve e-kağıt ekranları teşvik etmek amaçlı çok sayıda esnek ekran teknolojileri sundu.

Araştırma enstitüsünün en yeni teknolojilerinden biri esnek 4.1 inçlik renkli OLED ekran. Enstitüde bulunan Ekran Teknoloji Merkezi'nin Genel Müdürü John Chen, "Bu OLED teknolojisini ilk kez sunuyoruz. OLED'in diğer teknolojilerden daha iyi çalıştığını düşünüyoruz. Bu teknolojiyi kullanmak için arka bir ışığa ya da optik film yığınlarına gerek yok" açıklamasında bulundu.

Enstitü ayrıca okumanın yanı sıra insanların resim çizebilmesini ve bazı notlar almasını sağlayabilen bir yazılım içeren renkli e-okuyucu ekranı da tanıttı. Ch-LCD ekran ince ve parlak; diğer teknolojilerden daha hesaplı ve daha az enerji tüketiyor.

Şovda sunulan diğer teknolojiler, bilboardlarda ve diğer geniş ekranlarda kullanılabilecek, katlanabilecek esnek bir geniş alan monokrom Ch-LCD ekranları da içeriyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun