Genel 05 EYLÜL 2008 / 15:00

Tayland'da neler oluyor?

Hükümetin istifası için süren protesto gösterileri yüzünden olağanüstü hal ilan eden Tayland hükümeti, muhalif görüşteki internet sitelerini bir bir kapatıyor.

Hükümetin istifası için süren protesto gösterileri yüzünden olağanüstü hal ilan eden Tayland hükümeti, muhalif görüşteki internet sitelerini bir bir kapatıyor.


Olağanüstü hal ilan eden Tayland hükümeti, muhalif görüşteki internet sitelerini bir bir kapatıyor. Tayland Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı, 400 web sitesini birden kapattı. Guardian.co.uk sitesinin haberine göre, hükümetin istifası için sokaklara dökülen binlerce vatandaşın ardından olağanüstü hal ilan edilen ülkede, demokrasinin askıya alındığı günler yaşanıyor. Bilgi ve İletişim Bakanlığı'nın Mart ve Ağustos ayları arasında takibe aldığı ve dava açtığı 400 web sitesine birden erişim engellendi. Ayrıca bakanlık, internet servis sağlayıcılarına 1200 web sitesinin daha ulusal güvenlik gerekçesiyle engellenmesini tavsiye etti. Kapatılan 400 siteden yaklaşık 30'sinin kraliyet ailesini ailesini küçük düşürücü içerik barındırdığından kapatıldığı belirtiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun