Genel 06 TEMMUZ 2009 / 13:00

Tatilcinin aklı bu yıl yine cebinde

BTnet.com.tr'nin gerçekleştirdiği ankete göre tatilciler cep telefonunu yanından ayırmak istemiyor.

BTnet.com.tr'nin gerçekleştirdiği ankete göre tatilciler cep telefonunu yanından ayırmak istemiyor.


BTnet.com.tr'nin "Yaz tatilinde yanınıza hangi teknolojik cihazı alacaksınız" konulu anketinin sonuçları belli oldu. Yaklaşık 3 bin kişinin oy verdiği ankette cep telefonu yüzde 39'la birinci olurken, bunu yüzde 23'le bilgisayarlar, yüzde 18 ile MP3 çalarlar izledi. Tatilde akıllı telefonumu yanımdan ayırmam diyenlerin oranı yüzde 11 oldu.


İlginçtir ki ankette taşınabilir oyun konsolları cevabını verenlerin oranı sadece yüzde 5 olarak gerçekleşti. Bu da anketimizi cevaplayanların ya çocuklarını hesaba katmadıklarını, ya da Türkiye'de taşınabilir oyun konsollarına ilginin o kadar da yüksek olmadığını gösteriyor. "Ayaklarımı uzatıp tatilimi doyasıya yaşarım, elektromanyetik paraziti yanıma bile yaklaştırmam" diyenlerin oranı ise yüzde 4.


Bu sonuçlar, Türkiye'de cep telefonunun teknoloji adına en vazgeçilmez ürün olduğunu bir kez daha gösteriyor. Bununla birlikte, tatilde taşınabilir bilgisayarlarını yanına almayı düşünen tatilcilerin oranının da beklenmedik ölçüde yüksek oluşu da gözden kaçmaması gereken bir diğer nokta. Cep telefonlarında artık neredeyse vazgeçilmez bir özellik olarak sunduğu müzik çalma yeteneğine rağmen, MP3 çalarını ayrıca yanına alanların oranı da yine oldukça yüksek.


Özetle tatilciler, tatilde de olsalar dünyayla olan bağlantılarını koparmak istemiyorlar.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun