Genel 18 KASIM 2009 / 09:42

Tasdix'i yenilemek için bir SMS yeter

Turkcell ile işbirliğine giden E-Güven, TurkcellMobilÖdeme uygulaması kapsamında 5 bin Tasdix kullanıcısının cep telefonları aracılığıyla Tasdix kontörü satın almasına olanak sağlıyor.

Turkcell ile işbirliğine giden E-Güven, TurkcellMobilÖdeme uygulaması kapsamında 5 bin Tasdix kullanıcısının cep telefonları aracılığıyla Tasdix kontörü satın almasına olanak sağlıyor.


Türkiye'nin ilk Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcısı (ESHS) olan, aynı zamanda Zaman Damgası Hizmet Sağlayıcısı olarak da hizmet veren E-Güven, Turkcell ile işbirliğine giderek 5 bin Tasdix kullanıcısına kolaylık sunuyor. Böylece E-GÜVEN'in fikri ve sınaî mülkiyet kapsamına giren çalışmalar ve ticari sırlara yönelik yenilikçi uygulaması Tasdix'e üye olan ve Turkcell aboneliği bulunan herkes TurkcellMobilÖdeme uygulaması kapsamında cep telefonu aracılığıyla Tasdix kontörü satın alabiliyor.

TurkcellMobilÖdeme ile Tasdix kontörü almak isteyen kişilerin satın almak istedikleri kontör adedini Tasdix.com üzerinden bildirmeleri, sonrasında da telefonlarına gelecek mesajdaki talimatları takip etmeleri yeterli oluyor.

E-GÜVEN Genel Müdürü Can Orhun, konuyla ilgili olarak; "Bugün 5.000 aboneye ulaşan Tasdix, fikri hakların korunması alanında önemli bir platform niteliği taşıyor. Bu doğrultuda biz de olabildiğince çok sayıda kişinin bu hizmetten olabildiğince kolay ve düşük maliyetle yararlanabilmesini amaçlıyoruz. Bu amaçla Tasdix platformuna sürekli olarak yeni unsurlar ekliyor ve hizmetimizin kullanım kolaylığını ve işlevselliğini artırıyoruz. TurkcellMobilÖdeme de bu unsurların başında geliyor." dedi.

 

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun