Genel 15 TEMMUZ 2009 / 06:26

Tasarım yarışmasının kazananları belli oldu

etohum’un internet girişimciliği konulu tasarım ve slogan yarışmasının sonuçları açıklandı.

etohum’un internet girişimciliği konulu tasarım ve slogan yarışmasının sonuçları açıklandı.


Yarışmada Can Oktay Heper ve Mohaç Yücel’in tasarımları ödüle layık görüldü. Kazananlara ödülleri 25 Temmuz’da düzenlenecek bir törenle verilecek. Mynet - İTÜ Teknokent’te yapılacak ödül töreninde, yarışmaya katılan tüm tasarımcılara tişörtleri tish-o’dan bastırılıp hediye edilecek. Ayrıca derece alan tasarımcılara tişörtleri verilecek. 7 Haziran’da başlayan internet girişimciliği konulu tasarım ve slogan yarışmasına 40 tişört tasarımı katıldı.


Yapılan açıklamaya göre Heper ve Yücel’in tasarımları, Tasarti.com tarafından toplam 150 adet basılarak internet üzerinden satılacak. Tişörtler, Gittigidiyor.com’da tasarımcıları tarafından imzalanmış olarak 1 TL’den açık artırmaya sunulacak. Ayrıca Türkiye’de internet sektöründe başarılı olmuş girişimcilerin ve internetin büyümesi için çaba sarf edenlerin imzalı tişörtleri de satışa sunulacak. Elde edilen gelirse Türk Eğitim Vakfı’na bağışlanacak. Tişörtleri imzalayacaklar arasında; Nevzat Aydın, Melih Ödemiş (Yemeksepeti), Burak Divanlıoğlu, Serkan Borançılı (Gittigidiyor), Sina Afra (Ebay), Ersan Özer (Uzmantv), Serdar Kuzuloğlu (Televidyon), Orkun Tekin (Reklamz), Alemşah Öztürk (41-29), Burak Büyükdemir (etohum), Erdem Yurdanur (Mackolik), Arda Kutsal (Webrazzi) ve Çağlar Erol yer alıyor.


etohum, tişört yarışmasını geleneksel hale getirerek her yıl sınırlı sayıda 'etohum Girişimcilik' temalı tasarımın ortaya çıkmasını sağlamayı, böylece koleksiyoncular için önemli bir fırsat sunmayı hedefliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun