Genel 13 AĞUSTOS 2010 / 06:59

Tarayıcı Bekçisi'nden ücretsiz koruma

Trend Micro, yeni aracı Browser Guard ile kullanıcılarını ücretsiz koruyacak.

Trend Micro, yeni aracı Browser Guard ile kullanıcılarını ücretsiz koruyacak.

Trend Micro’nun yeni ücretsiz güvenlik aracı Trend Micro Browser Guard 2010 kullanıma sunuldu. Şirketin ücretsiz indirilebilen araçlar ailesine katılan Browser Guard, kullanıcıları internet tehditlerine karşı koruyor. Bunun için, tehdit içerikli web sitelerini tespit ederek, virüsleri kullanıcının bilgisayarına bulaşmadan önce durduruyor.

Trend Micro Browser Guard, kullanıcıları Hydraq ve Aurora sıfır gün saldırıları gibi gelişmiş internet tehditlerinden koruyor. Bu tip saldırılar, e-posta, web ve dosya gibi farklı iletişim vektörleri halinde gelen virüslerden oluşuyor ve Internet Explorer’daki bilinmeyen sıfır gün güvenlik açıklarından yararlanıyor. Siber suçlular, genellikle web sayfalarına gizlice tehdit içerikli JavaScript yerleştiriyorlar. Böylece, Internet Explorer tarayıcılarında güvenlik açığı bulunan kullanıcıların bu sayfaları ziyaret edip farkında olmadan tehdit içerikli yazılımı bilgisayarlarına indirmelerini hedefliyorlar.

Browser Guard, tehdit içerikli JavaScript’i analiz ettikten sonra, bu tehdidin güvenlik açıklarından yararlanıp kullanıcının bilgisayarına zarar vermesini önleyerek kullanıcıları bu tür saldırılardan koruyor.

Browser Guard ürününün desteklediği işletim sistemleri arasında Microsoft Windows XP Home/Professional, Windows Vista ve Microsoft Windows 7 bulunuyor.

Trend Micro’nun ücretsiz internet güvenliği araçları ve deneme yüklemeleri için Free.Antivirus.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun