Genel 26 AĞUSTOS 2009 / 12:50

Tak-paylaş-kablosuz yaşa

Airties, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısıyla Tak-Paylaş Teknolojisi’ni aktardı.

Airties, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısıyla Tak-Paylaş Teknolojisi’ni aktardı.


AirTies CEO’su Bülent Çelebi ve AirTies Teknoloji Direktörü Metin İsmail Taşkın’ın sunumlarıyla gerçekleşen toplantıda, markanın bu teknolojiyi destekleyen ürünleri Air 4450, Air 5050 ve Air 5450 hakkında bilgi verildi.

Kablosuz modem, VoIP ve IPTV çözümlerine değinen Bülent Çelebi, ev ve iş ağları için geliştirdikleri Tak-Paylaş Teknolojisi ile bu çözümleri tek noktadan sunmaya başladıklarını belirtti. Kablosuz yaşam vizyonuna işaret eden Çelebi, sundukları teknolojinin bu vizyonun destekler bir adım olarak değerlendirdi.

Tak&Paylaş, USB’den bağlanan yazıcı ya da harici diskin AirTies modem ya da erişim noktasına bağlayarak yerel ağ üzerinde paylaştırılması mantığına dayanıyor. Bu sayede modeme USB aracılığıyla bağlanan yedekleme ünitesi üzerinden film, müzik, fotoğraf, metin ve benzeri dosyalar kullanılabiliyor. Modeme bağlı yazıcı üzerinden çıkış alınabiliyor. Merkezde bulunan harici disk ve yazıcıya, evdeki ya da ofisteki ağa bağlı bilgisayarlar ulaşabiliyor. USB Host, 300 Mbit 11N, bellek ve işlemci ile uygulanan yapı, ağın kurulduğu ortamdan uzaktayken dosyalara erişim olanağı sunuyor.

Bu teknoloji gelecek dönemde ağın kurulu olduğu ortama dışarıdan erişim olanağı da sunacak. AirTies bu konuda çalışmalarını sürdürüyor. AirTies’ın yeni ürünlerinin desteklediği 11N teknolojisiyle kablosuz bilgisayarlardan yazdırma ya da dosya aktarımı daha yüksek hızda yapılabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun