Genel 04 MART 2010 / 08:39

Tablet PC'lerde rekabet artıyor

Fujitsu, 1990 yılından itibaren ürettiği tabletlerin 28. nesline ulaştı.

Fujitsu, 1990 yılından itibaren ürettiği tabletlerin 28. nesline ulaştı.


Fujitsu, pazara sunduğu ilk tabletten 19 yıl sonra, iki Tablet PC modeli ile yenilikçi geleneğini sürdürüyor. Kolay kullanımı ve tasarımıyla kullanıcı dostu olan Stylistic ST6012 tabletin yanı sıra gelişmiş PC performansıyla aynı zamanda tablet olarak da kullanılabilen Lifebook T900 dizüstü bilgisayar, Fujitsu'nun bu teknolojide ulaştığı noktayı gözler önüne seriyor.

Tablet ne gerektiriyorsa o

Intel Core 2 Duo işlemci kullanan Stylistic ST6012, 1920 x 1200 piksel yüksek renk çözünürlüğüne sahip 30,7 cm'lik TFT WXGA dokunmatik ekranı üzerinden kontrol ediliyor. Ortam aydınlığını algılayan teknolojisi sayesinde iç ve dış kullanımda parlak bir ekran görüntüsü sunan bu model, 1,6 kiloyu aşmayan ağırlığıyla her yere kolaylıkla taşınabiliyor.

Yetkisiz erişimlere karşı bir parmak izi algılayıcısı olan cihaz, aynı zamanda bütünleşik bir SmartCard okuyucuya da sahip. Ayrıca, toza, dumana karşı dayanıklı kasası ve sabit diskler için ShockSensor darbe emme özelliği bulunuyor.

Cihaz, konfigürasyona bağlı olarak, 80 ile 320 GB arasında sabit disk veya 64 GB'lık bir SSD ile geliyor. Bağlantı için Gbit-Ethernet'in yanında WLAN ve Bluetooth seçenekleri de bulunuyor. ST paketi içinde webcam, parmak izi okuyucu, 6 veya 9 hücreli bataryanın yanı sıra Windows Vista Business işletim sistemi de yer alıyor.

İki kullanım bir arada

Yüksek performansı ve uzun pil ömrü olan, tablete dönüştürülebilir hareketli ekrana sahip. Ekrana çok işlevli yazı çubuğunun yanı sıra parmakla da müdahale edilebiliyor.

SmartCard okuyucusu, parmak izi algılayıcısı ile çok güvenli bir çalışma ortamı sunan Lifebook T900 de ekran parlaklığını ortam şartlarına göre otomatik olarak ayarlayabiliyor.

Her yerden kablosuz bağlanabilen bu tablet aynı zamanda 3G/UMTS, WLAN ve Bluetooth bağlantılarını da kullanabiliyor. Cihaz, 8 GB RAM belleği ve 500 GB'a kadar sabit disk seçeneği ile yüksek performans sunuyor. Sisteme yeni bir sabit disk, DVD sürücü veya pil eklemek için ek bir yuvaya sahip olan Tablet PC, vPro teknolojisine sahip Intel Core 2 Duo işlemci kullanıyor.

Lifebook T serisi, Fujitsu'nun Tablet PC geçmişinde 28. kuşağı temsil ediyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun