Genel 20 NİSAN 2011 / 15:40

Tablet bilgisayardan garson olur mu?

Tabletlerin kullanım alanı genişliyor. Artık tablet bilgisayarla sipariş verip hesabı ödeyeceğiz.Tablet bilgisayarlar eğlence amaçlı kullanımın dışına çıkmaya başladı. Dokunmatik ekranlı bilgisayarlar artık restoran masalarını donatıyor. Yakın gelecekte müşteriler için ilgi odağı olması bekleniyor.

Sipariş almak, hazırlanana kadar müşteriyi oyalamak ve hesabı göndermek… Bunlar E la Carte adlı firmadan tablet satın alan restoranların yapabilecekleri işlerden bazıları.

[caption id="attachment_24020" align="alignnone" width="287" caption="Sipariş vermek ve hesabı incelemek restoranda tabletlerle yapabileceklerinizin bazıları"][/caption]

E la Carte adlı şirket, yakın bir zaman içerisinde ABD’deki 20 restoran’da tablet bilgisayarlarını kullanıma açacak. Şirketin CEO Rajat Suri’ye göre şu ana kadar pilot uygulama yapılan 6 restoranda, E la Carte masalarda oturan müşteriler diğer masalara göre en az yüzde 10 oranında daha fazla para harcadı.

E la Carte masalarda müşteriler ayrıntılı menüye bakabiliyor ve siparişlerini doğrudan mutfağa verebiliyor. Hatta bazı restoranlarda bu tabletler üzerinden karşılaştırmalı şarap seçimi yapılabiliyor.