Genel 20 NİSAN 2011 / 15:40

Tablet bilgisayardan garson olur mu?

Tabletlerin kullanım alanı genişliyor. Artık tablet bilgisayarla sipariş verip hesabı ödeyeceğiz.Tablet bilgisayarlar eğlence amaçlı kullanımın dışına çıkmaya başladı. Dokunmatik ekranlı bilgisayarlar artık restoran masalarını donatıyor. Yakın gelecekte müşteriler için ilgi odağı olması bekleniyor.

Sipariş almak, hazırlanana kadar müşteriyi oyalamak ve hesabı göndermek… Bunlar E la Carte adlı firmadan tablet satın alan restoranların yapabilecekleri işlerden bazıları.

[caption id="attachment_24020" align="alignnone" width="287" caption="Sipariş vermek ve hesabı incelemek restoranda tabletlerle yapabileceklerinizin bazıları"][/caption]

E la Carte adlı şirket, yakın bir zaman içerisinde ABD’deki 20 restoran’da tablet bilgisayarlarını kullanıma açacak. Şirketin CEO Rajat Suri’ye göre şu ana kadar pilot uygulama yapılan 6 restoranda, E la Carte masalarda oturan müşteriler diğer masalara göre en az yüzde 10 oranında daha fazla para harcadı.

E la Carte masalarda müşteriler ayrıntılı menüye bakabiliyor ve siparişlerini doğrudan mutfağa verebiliyor. Hatta bazı restoranlarda bu tabletler üzerinden karşılaştırmalı şarap seçimi yapılabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun