Genel 04 MAYIS 2009 / 14:13

T-Mobile UK üzerindeki baskı artıyor

Deutsche Telekom yatırımcıları T-Mobile UK'in düşen performansından endişeli.

Deutsche Telekom yatırımcıları T-Mobile UK'in düşen performansından endişeli.


Deutsche Telekom iki ana hissedarının baskısı altında. Bunların biri Alman Hükümeti, diğeri özel birlik grubu Blackstone. DT'nin İngiltere'deki mobil telefon operasyonlarını satıp satmama konusunda çabuk bir karar vermesi gerekiyor.


Şirket yetkilileri, Telekom'un en büyük pazarlarından birini terketme düşüncesinin altı ay önce ortaya çıktığını söylüyor. Ancak düşen değerler, Berlin ve Blackstone'u satış seçenekleri konusunda daha dikkatli hale getirdi. Hissedarları tanıyan bir kişi, satışa alternatif olarak pazar payı elde etmek amacıyla, İngiltere'den bir rakiple anlaşma yapılabileceğini ancak, Berlin ve Blackstone'nun İngiltere'deki durumun düzeltilmesi için çok çabuk bir karar verilmesini için ısrar ettiklerini belirtti. Seçeneklerden biri, Hutchison Whampoa'nın sahip olduğu operatör şirketi 3'ü ortak yapmak.


Bu iki hissedarı yakından tanıyanlar, İngiltere pazarından çıkma olasılığının, ABD'ye karşı tutumları ile çok ters düştüğünü söylüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun