Genel 20 TEMMUZ 2010 / 11:42

T-Bank’ın yeni ortağı Infosys’ten Finacle

T-Bank, bilişim teknolojisi yatırımlarına ağırlık vererek çözüm ortağını Infosys’den seçerek Finacle ile anlaştı.

T-Bank, bilişim teknolojisi yatırımlarına ağırlık vererek çözüm ortağını Infosys’den seçerek Finacle ile anlaştı.


Kısa vadede agresif büyüme hedefleyen T-Bank, teknolojik altyapısını güçlendirmek için 2010’dan itibaren bilişim teknolojisi alanında büyük bir yatırım yapma kararı aldı ve Infosys Technologies Ltd’nin iş ortağı Finacle ile yola çıkmaya karar verdi.

T-Bank Operasyon ve Bilgi Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı İlhan Zeki Köroğlu, bu işbirliğinden duyduğu mutluluğu dile getirirken, T-Bank’ın bilişim teknolojisi alanında yeni çözüm ortağı Finalce Genel Müdür Yardımcısı ve İş Geliştirme ve Birlikler Dünya Başkanı Sanat Rao yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Türk bankaları, gelecekteki büyümeyi hızlandırmak için yeniliğin ve yenilenmenin gücünü uzun zamandır elinde tutuyor ve Türkiye, Finacle için stratejik açıdan önemli bir ülkedir.”

65 ülkede faaliyet gösteren Finacle, Gartner ve Forrester dahil uzman analizciler tarafından ana bankacılık çözümü alanındaki liderler arasında kabul ediliyor. Finalce aynı zamanda yenilikçi ve uygulamacı özellikleri nedeniyle kazandığı endüstri ödülleriyle de tanınıyor. Bankanın bu işbirliği ile ürün ve kanal inovasyonunu ve ana operasyonlarını hızlandırması hedefleniyor.