Genel 20 TEMMUZ 2010 / 11:42

T-Bank’ın yeni ortağı Infosys’ten Finacle

T-Bank, bilişim teknolojisi yatırımlarına ağırlık vererek çözüm ortağını Infosys’den seçerek Finacle ile anlaştı.

T-Bank, bilişim teknolojisi yatırımlarına ağırlık vererek çözüm ortağını Infosys’den seçerek Finacle ile anlaştı.


Kısa vadede agresif büyüme hedefleyen T-Bank, teknolojik altyapısını güçlendirmek için 2010’dan itibaren bilişim teknolojisi alanında büyük bir yatırım yapma kararı aldı ve Infosys Technologies Ltd’nin iş ortağı Finacle ile yola çıkmaya karar verdi.

T-Bank Operasyon ve Bilgi Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı İlhan Zeki Köroğlu, bu işbirliğinden duyduğu mutluluğu dile getirirken, T-Bank’ın bilişim teknolojisi alanında yeni çözüm ortağı Finalce Genel Müdür Yardımcısı ve İş Geliştirme ve Birlikler Dünya Başkanı Sanat Rao yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Türk bankaları, gelecekteki büyümeyi hızlandırmak için yeniliğin ve yenilenmenin gücünü uzun zamandır elinde tutuyor ve Türkiye, Finacle için stratejik açıdan önemli bir ülkedir.”

65 ülkede faaliyet gösteren Finacle, Gartner ve Forrester dahil uzman analizciler tarafından ana bankacılık çözümü alanındaki liderler arasında kabul ediliyor. Finalce aynı zamanda yenilikçi ve uygulamacı özellikleri nedeniyle kazandığı endüstri ödülleriyle de tanınıyor. Bankanın bu işbirliği ile ürün ve kanal inovasyonunu ve ana operasyonlarını hızlandırması hedefleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun