Genel 02 ŞUBAT 2010 / 09:27

Symantec NetBackup 7 ile bilgi yönetimi kolaylaşacak

NetBackup 7 ile Symantec'in "Her Yerde Tekilleştirme" stratejisi hayata geçiyor.

NetBackup 7 ile Symantec'in "Her Yerde Tekilleştirme" stratejisi hayata geçiyor.


 

Symantec, tek ve konsolide bir platform sayesinde kurumların bilgilerini hem daha güvenli hem de daha verimli biçimde korumalarına, saklamalarına ve kurtarmalarına imkan verecek yeni NetBackup 7'nin kullanıcı erişimine hazır olduğunu duyurdu. NetBackup'ın bu son sürümü kurumlara, "bilgi yönetimi" alanında büyük kolaylıklar sağlarken, istemci, medya sunucusu ve üçüncü parti donanım cihazları üzerinde "her yerde tekilleştirme" stratejisini hayata geçirerek hem gün geçtikçe artan veri hacmi hem de ağ trafiğini azaltıyor, böylelikle kurumun toplam maliyetlerinde belli bir derecede tasarruf sağlanıyor. NetBackup ayrıca, etkin bir sanal makine koruması sağlayarak sanal ortamlarda yer alan verilerin yedeklenme ve kurtarılma hızını artırıyor. Ek olarak daha hızlı ve uygun maliyetli bir felaket kurtarımı için yeni yedekleme replikasyonu işlevi de sunuyor.

Her Yerde Tekilleştirme

Tekilleştirme işlevselliğinin istemcide yer alan veri kaynağına yakın şekilde entegre edilmesi ile NetBackup, uzak ofisler, veri merkezleri ve sanal ortamlardaki yedekleme işlemlerinin hem verimliliğini hem de hızını artırırken, diğer yandan da ağ trafiğini %90'lara varan bir oranlarda azaltıyor. Yedekleme istemcisi üzerine kurulan tekilleştirme, kullanıcıların ilave bir özel donanıma ve konfigürasyona olan ihtiyaçlarını ortadan kaldırıyor. Kullanıcıların depolama alanlarında meydana gelen etkin tasarrufu görmeleri için sadece çözümün son versiyonunu devreye sokmaları yetiyor.

NetBackup 7 ayrıca, Symantec OpenStorage Technology (OST) programı aracılığı ile kurumların, üçüncü parti depolama cihazlarından daha etkin faydalanmaları için olanak sağlıyor. OST aracılığı ile NetBackup ile yapılacak bir entegrasyon sayesinde kurumlar, Quantum, ExaGridSystems ve FalconStor da dahil olmak üzere birçok iş ortağının tekilleştirme cihazlarından yararlanabilecek.

Sanal makineler kolay ve etkin korunacak

2010 Yılı için Veri Merkezleri araştırmasında katılımcılar, sanal makine korumasında en önemli problemin sanal makine imajlarındaki granüler kurtarma işlemi olduğunu dile getiriyor. Netbackup 7, VMware vSphere ortamları için blok-seviyesindeki artımlı yedeklemeden anlık dosya kurtarımı ve bir Hyper -V sanal makinesinin imaj seviyesindeki yedeğinden tek bir belge ya da dosyanın kolaylıkla kurtarılması gibi işlevler sunuyor. Sanal ortamlarda Netbackup'ın tekilleştirme ve artımlı yedekleme fonksiyonlarının kullanımıyla, kurumlar yedekleme işlemlerini hızlandırırken, sanal makinelerin yedeklenmesinde depolama alan ihtiyacını ise %95'e varan oranlarda azaltabiliyorlar.

Bütünleşik replikasyon teknolojisi güçlü koruma sağlıyor

NetBackup platformlarında bulunan yeni entegre replikasyon teknolojisi ile kurumlar, farklı lokasyonları %95 e varan oranında daha az veri transferi gerçekleştiriyor. Bu teknoloji uygulamaların ve yedeklenen verilerin her zaman her yerden kolay ve hızlı kurtarımına izin verirken, teyp bantlarına bağlı felaket kurtarma sisteminin yönetim döngüsünü ve maliyetleri de en aza indirgiyor.

Symantec Netbackup 7, dünyanın her yerinde 1 Şubat 2009 tarihi itibariyle kullanıcıların erişimine sunuluyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun