Genel 26 KASIM 2009 / 09:07

Süreyya Ciliv'e ödül

Süreyya Ciliv, 'Yılın CEO’su' ödülüne layık görüldü.

Süreyya Ciliv, 'Yılın CEO’su' ödülüne layık görüldü.


İletişim sektöründe dünyanın en iyilerinin belirlendiği ‘World Communication Awards 2009’ - Dünya İletişim Ödülleri 2009’da (WCA/World Communication Awards 2009), 'Yılın CEO’su' ödülü Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’e verildi. Yapılan açıklamaya göre Ciliv, Türkiye’de bilgi ve iletişim sektörünün gelişmesine yaptığı katkı, Turkcell Grup çalışanlarını sürekli yenilikçiliğe yönlendirmesi ve 2008/2009 yıllarındaki başarılı çalışmaları nedeniyle bu ödüle layık görüldü.

25 Kasım gecesi Londra Hilton Park Lane Oteli’nde düzenlenen törende ödülünü BBC’nin ünlü muhabir ve spikeri Geremy Vine’ın elinden alan Ciliv, "Ödülü işine en az benim kadar tutkuyla bağlı Turkcell çalışanları, bayileri ve iş ortakları adına aldım. Bu bir kişinin değil büyük bir takımın başarısı. İletişim ve teknoloji alanında Türkiye’nin de insanlarımızın da ne kadar büyük potansiyele sahip olduklarını yurtdışında her fırsatta anlatıyoruz. Bunu bir kez daha gösterdiğimiz için mutluyum" dedi.

'Yılın CEO’su' ödülü WCA kapsamında ilk kez bu yıl verildi. WCA 2008’de ise “Son 10 Yılın Adamı” ödülüne Apple Yönetim Kurulu Başkanı Steve Jobs layık bulunmuştu.