Genel 29 NİSAN 2010 / 10:11

"Süper Uygulamalar" bu yarışmada konuşacak

BlackBerry İş Ortakları Fonu, bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek "Süper Uygulamalar" yarışmasının başladığını duyurdu.

BlackBerry İş Ortakları Fonu, bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek "Süper Uygulamalar" yarışmasının başladığını duyurdu.


BlackBerry'nin İş Ortakları Fonu "Süper Uygulamalar -Super Apps" yarışmasını başlattı. Bu çerçevede katılımcıların BlackBerry Uygulama Platformunun özelliklerinden yararlanan yeni uygulamalar geliştirmeleri bekleniyor.

"Süper Uygulamalar -Super Apps" yarışmasında bu yıl ilk kez dünyaya açıldı. Buna göre, BlackBerry geliştiricileri yarışması, Amerika, Latin Amerika, Asya Pasifik, Avrupa-Orta Doğu ve Afrika'dan oluşan dört ana bölgeye yayıldı. Böylece, söz konusu yarışmaya Türkiye'den de mobil uygulama geliştiricilerine katılma fırsatı doğdu.

"Süper Uygulamalar -Super Apps" yarışmasına başvurular 6 Eylül 2010 tarihine kadar yapılabilecek. Bunun için http://bpf.wufoo.com/forms/2010-blackberry-super-apps-developer-challenge/ adresindeki başvuru formunun doldurulması gerekiyor. Bu yılki BlackBerry Partners Fund Geliştirme Yarışması'na hem yeni geliştirilen hem de mevcut uygulamalarla katılmak mümkün.

Jüri, uygulamaları Verimlilik, Eğlence ve Oyun, Bilgi, Paylaşım, Gezinme ve İnceleme, Multimedya ve Konuya Hakimiyet gibi 7 farklı kategoride inceleyip değerlendirecek. Bölgesel seçmelerin 27 Eylül 2010 haftasında açıklanacağı yarışmada her kategorinin yarı-finalistleri 1 Kasım 2010'da duyurulacak. Bölgesel finalistler ve kazananlar ise 18 Kasım 2010'da açıklanacak.

Her finalist seviyesinde seçilen uygulama geliştiricileri BlackBerry Platform'unda ilerleme sağlamaları ve ticari başarı yakalamalarına yardımcı olmak için ödül desteği görecek. 4 bölgenin birincilerine kişi başı 85 bin dolarlık ödül verilecek. 28 bölgesel yarı-finalistlerinin her biri 16 bin dolar değerinde ödül paketi kazanırken, 12 bölgesel finalist için bu rakam 35 bin dolar olacak. 400 bölgesel seçilen ise başvuru gerçekleştirdikleri için bir BlackBerry akıllı telefon kazanacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun