Genel 19 EYLÜL 2013 / 18:10

Super Mario babasını kaybetti

Oyun sektörünün dev ismi Hiroshi Yamauchi 85 yaşında hayatını kaybetti. 1927 yılında Kyoto'da doğan Hiroshi Yamauchi hayatını 85 yaşında  Japonya'da kaybetti. 53 yıl Nintendo'nun yöneticiliğini yapan isim, plastik oyun kartları, aile oyun setlerinin geliştirilmesi, hepimizin 'aşk testi' ürünüyle bildiğimiz basit elektronik oyuncakların geliştirilmesi gibi, oyun endüstrisine çok önemli katkıları olmuştu. Nintendo'nun bugünkü oyun konsollarının temelinde yatan fikir olduğunu düşününce Yamauchi sadece bir iş adamı değil, dünyaya yön vermiş bir insan olduğunu da görmek mümkün.

Nintendo oyunlarından, Super Mario milyonlarca hayranı ile tüm dünyada sevilen bir karakter olmuştu. Mega Man, Donkey King, Zelda gibi oyunlar ve karakterler yaratarak da, dünyada bir oyun kültürü yaratılmasına da katkısı olmuştu. 2002 yılına kadar, 53 yıl boyunca aralıksız Nintendo'yu yöneten iş adamı, şirketin en büyük ikinci ortağı ve Forbes'e göre dünyanın 491. zengin ismiydi.

 
ETİKETLER : nintendo
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun