Genel 22 ARALIK 2009 / 12:19

Sunucular Insight Competition'da karşılaştırıldı

Intel bazlı Primergy sunucuları ile pazarda ciddi bir atak içerisinde olan Fujitsu, Avrupa genelinde düzenlediği bir etkinliği bu kez İstanbul'da gerçekleştirdi.

Intel bazlı Primergy sunucuları ile pazarda ciddi bir atak içerisinde olan Fujitsu, Avrupa genelinde düzenlediği bir etkinliği bu kez İstanbul'da gerçekleştirdi.


Kule (tower), raf (rack) ve blade sunucular ile veri depolama cihazlarının tarafsız bir gözle değerlendirildiği Insight Competition, İstanbul Elite Hotel'de büyük bir izleyici katılımıyla yapıldı.

Insight Competition adıyla ve Avrupa'nın bağımsız eğitim kurumlarından Synecon'un desteği ile düzenlenen etkinlik süresince, bilinen üreticilerin son teknoloji sunucu ve veri depolama ürünleri gerçek ortamlarında ayrıntılı analiz ediliyor. Yapılan karşılaştırmalar sonucunda Fujitsu her üç sunucu klasmanında da yüksek not alarak diğer markalar arasında öne çıkarken, veri depolamada ise üstünlüğünü gözler önüne koydu.

Fujitsu Türkiye Genel Müdürü Halit Zaim, rekabetin arka planını ortaya koyan bu etkinlik hakkında şunları söyledi: "Avrupa genelinde düzenlenen ve büyük ilgi gören Insight Competition'ı Türkiye'de müşterilerimiz ve iş ortaklarımıza tanıtmaktan çok mutluyuz. Bağımsız bir BT eğitim kuruluşunun denetimi ile gerçekleştirilen donanım analizleri, kabul görmüş uluslararası standartlar çerçevesinde gerçekleştirildi. Sunucu teknolojilerine büyük bir yatırım yapan Fujitsu, bu alandaki yoğun rekabete yanıt veren güçlü ürünler sunuyor. Fujitsu Group, dünya genelinde 1500 bilim adamı, 15 bin mühendisin destek verdiği Ar-Ge çalışmaları için yılda 2,5 milyar dolar yatırım yapıyor. Küresel ölçekte 2012 yılına kadar dünya genelinde Intel bazlı sunucu pazarındaki payımızı % 4'ten % 10'a çıkarma hedefimiz var. Sunduğumuz yenilikçi teknolojiler küresel rekabet ortamında bize önemli avantajlar kazandırıyor."

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun