Genel 19 EYLÜL 2008 / 13:07

Sun Microsystems’den yeni sanallaştırma stratejileri

Sun Microsystems, sanallaştırma stratejisinin yapıtaşları olan xVM Sunucu yazılımını ve Sun xVM Ops Center 2.0’ı pazara sundu.

Sun Microsystems, sanallaştırma stratejisinin yapıtaşları olan xVM Sunucu yazılımını ve Sun xVM Ops Center 2.0’ı pazara sundu.


Sun xVM Sunucu yazılımı ve xVM Ops Center 2.0, Sun xVM ürün ailesin iki yeni üyesi olarak kullanıma sunuldu. İnternet ölçeğinde çalışmak üzere tasarlanmış olan açık ve esnek Sun xVM sanallaştırma portföyü, masaüstünden veri merkezlerine kadar sektörün en güvenilir sanallaştırma çözümlerini kapsadığı iddiasıyla piyasaya çıktı .


Sun ayrıca yeni açık kaynak topluluğu xVMserver.org’u da duyurdu. Böylelikle müşterilerine ve iş ortaklarına Sun xVM Sunucu yazılımı için kaynak kodu paketini indirip, www.xvm.org adresinde ürünün geliştirilmesine katkıda bulunabilecekleri bir ortam sunmuş oldu. Sun xVM sanallaştırma portföyü için, Sun xVM VirtualBox yazılımını ve Sun xVM Ops Center’ı da kapsayan ek parçalar www.openxvm.org adresinden ücretsiz olarak anında indirilebiliyor.


Sun’ın ana x86/SPARC işletim sistemleri Windows, Linux ve Solaris’i hedefleyen xVM platformu, kurumların her şeyi sanallaştırmalarına ve her yerden yönetmelerine olanak tanımak için Fortune 500 şirketlerine güç katan kurumsal ölçekteki bir dizi teknolojiyi destekliyor. Sun Microsystems yetkilileri, Sun xVM Sunucu yazılımını kullanan kurumların sanallaştırma altyapı maliyetlerinde diğer rakiplere oranla yüzde 50 daha fazla düşüş yaşanacağını belirtiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun