Genel 27 OCAK 2010 / 14:03

Sun'ın CEO'su görevden ayrılıyor

Jon Schwartz'ın görevi Oracle'ın sahibine devretmeye hazırlandığı iddia edildi.

Jon Schwartz'ın görevi Oracle'ın sahibine devretmeye hazırlandığı iddia edildi.


 

CNet'in Sun'a yakın kaynaklardan edindiği bilgilere göre, Sun'ın CEO'su Jon Schwartz görevi bırakarak şirketten ayrılmaya hazırlanıyor. CEO olarak ayrılacak olan Schwartz, şirketi Oracle'ın yeni sahibine devredecek. Ancak bu konuda henüz bir duyuru yapılmadı.

2006 Nisan ayında CEO olarak göreve gelen Schwartz, Sun'ın ihtişamlı günlerini geri getiremediği için suçlanmıştı. Schwartz, MySQL, açık kaynak Java ve Solaris'i satın almak gibi yenilikçi faaliyetlere ön ayak olsa da, bunların hiç biri Sun'a finansal anlamda pek bir şey kazandırmadı.

Habere göre Schwartz uzun süre pazarlık yaptığı kıdem paketinden 12 milyon doların yanında, şirket hisselerinden 5,1 milyon dolarlık bir pay alacak.

Schwartz'ın bu adreste yayınladığı mektup da ayrılığın sinyalleri olarak yorumlanmıştı.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun