Genel 09 OCAK 2009 / 12:35

Su şişelerinden üretilen telefon: MOTO W233 Renew

Motorola, geri dönüştürülmüş su şişelerinden elde edilen plastikten üretilmiş MOTO W233 Renew ve tamamen kişiselleştirilebilir ekranlı MOTOSURF A3100’ü CES’te tanıttı.

Motorola, geri dönüştürülmüş su şişelerinden elde edilen plastikten üretilmiş MOTO W233 Renew ve tamamen kişiselleştirilebilir ekranlı MOTOSURF A3100’ü CES’te tanıttı.


Dokuz saatlik konuşma süresi olan Renew’in plastik kasası geri dönüştürülmüş su şişelerinden elde edilen malzemeyle üretildi. Ayrıca Renew dünyanın karbon dengesi nötrleştirilmiş ilk telefonu olma özelliğine sahip. Motorola, Carbonfund.org ile yaptığı bir anlaşma çerçevesinde, bu telefonun üretim, dağıtım ve kullanılma aşamalarında ortaya çıkacak karbon dioksit miktarını yenilenebilir enerji kaynaklarına ve ağaçlandırma faaliyetlerine yaptığı yatırımlarla dengeliyor.


 


Ürünün kutusu ve tüm malzemeleri yüzde yüz  tüketiciden geri dönüştürülen kâğıttan üretildi. İsterseniz eski telefonunuzu da kutunun içinden çıkan, posta ücreti hazır ödenmiş bir zarfa koyarak geri dönüşüme kolayca gönderebiliyorsunuz.


 


MOTOSURF A3100 tablet tipi dokunmatik telefon ise Windows Mobile 6.1 yazılımıyla çalışıyor. Yazılımın üzerine konumlandırılmış kişiselleştirilebilir ana ekranından birçok uygulamaya parmak ucunuzla, bir dijital kalemle veya her yöne hareket edebilen bir gezinme topuyla erişebiliyorsunuz. Ana ekrandaki ikonları kişiselleştirerek hava durumu ve haberler gibi “canlı” yayınları izleyebiliyor; kişisel ve işyeri e-postalarını gözden geçirerek mesajlaşabiliyor ve takviminizi düzenleyebiliyorsunuz. Telefon, 2009 yılının ikinci yarısında Türkiye’de satışa sunulacak.  www.mediacenter.motorola.com