Genel 04 HAZİRAN 2010 / 10:27

STK'lardan BTK'yı ziyaret

Sektör sivil toplum kuruluşları, BTK Başkanı Tayfun Acarer'le görüştü.

Sektör sivil toplum kuruluşları, BTK Başkanı Tayfun Acarer'le görüştü.


Bilişim ve iletişim sektörlerini temsil eden sivil toplum kuruluşları Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nu (BTK) ziyaret etti. BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer STK’ları makamında kabul etti. STK’lar sektörde yaşanan gelişmeleri Acarer ile paylaştı.

Sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Başkan Acarer ile yazılım sektörünün geliştirilmesi, sektörün uluslararası büyümesi için yapılması gerekli öncelikler, güvenli internet konularını dile getirdiler. Youtube erişim yasağına ilişkin görüşlerin de dile getirildiği toplantıda, BTK Başkanı Acarer’in katkıları istendi.

Toplantıda, Türkiye Bilişim Derneği Başkanı Turhan Menteş, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği Başkanı Turgut Gürsoy, TEDER Başkanı Serhat Özeren, Bilgi Güvenliği Derneği Başkanı Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu, SinerjiTürk Platformu Başkanı Abdullah Raşit Gülhan, İnternet Teknolojileri Derneği Başkanı Doç. Dr. Mustafa Akgül, TELKODER Genel Sekreteri Rıdvan Uğurlu, TÜBİDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Ankara Şube Başkanı Nuray Başar, Linux Kullanıcıları Derneği Genel Sekreteri Volkan Evrim, TESİD Ankara Temsilcisi Zafer Sevdi, Bilişim Güvenliği Derneği Başkanı Faruk Kekevi ve Bilişim Muhabirleri Derneği Ankara Sorumlusu Yusuf Çağlayan yer aldı.