Genel 25 OCAK 2016 / 11:46

Star Wars: Güç Uyanıyor'un efektleri nasıl yapıldı?

Star Wars'un en son filminde kullanılan efektlerin nasıl hazırlandığını, öncesini ve sonrasını gösteren bir video yayımlandı.

Sinemalarda kullanılan CGI efektlerinin kaliteleri günden güne artıyor. Film yapımcıları, artık pek çok sahneyi CGI teknolojisi sayesinde kolaylıkla yaratabiliyor. Star Wars: The Force Awakens da tahmin edeceğiniz üzere CGI teknolojisinden faydalanan filmler arasında. Devasa büyüklükteki 3D modeller, karakterlerin detaylı yüz animasyonları, 3D modellerin birbirinden bağımsız çok sayıdaki parçası derken bu filmde de çok büyük uğraşlar bulunuyor.

Aşağıdaki videoda bu efektlerin nasıl hazırlandığını ve filtrelemeler vs. olmadan nasıl göründüklerini izleyebilirsiniz. Özellikle Maz Kanata'nın animasyonları oldukça dikkat çekici.

İyi seyirler!

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun