Genel 23 EKİM 2009 / 10:46

Star Trek'in Tricoder'ı gerçek oluyor

Bir cep telefonu ve bir iPod'un karışımı olan cihaz, Salı günü San Francisco Web 2.0 zirvesinde gösterildi.

Bir cep telefonu ve bir iPod'un karışımı olan cihaz, Salı günü San Francisco Web 2.0 zirvesinde gösterildi.


Star Trek Tricoder, bilim teknik TV şov alanındaki doktorların, hastalarını kontrol etmeyi sağlayan cihazı bugün gerçek olma yolunda önemli bir adım attı. Bir cep telefonu ve bir iPod'un karışımı olan cihaz, Salı günü San Francisco Web 2.0 zirvesinde gösterildi.

Kapaklı cihaz, öncelikle doktorlar için ve sonra muhtemelen anne karnındaki bebeklerin gelişimini veya diğer tıbbi durumların ilerleyişini kontrol etmek isteyen ebeveynler için tasarlanmış.

Cihaz gelecek sene küçük ekranıyla ve görüntüleri yükleme kabiliyeti ile tüketicilerin karşısına çıkacak. Ancak yinede cihazın; görüntüleri gönderebilmek için Wi-Fi bağlantı özelliği olmayacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun