Genel 03 ŞUBAT 2010 / 10:57

Sosyal medya brokerların başına bela

Amerika'da brokerlar artık sosyal medya üzerinde bilgi paylaşmadan önce iki kere düşünecek.

Amerika'da brokerlar artık sosyal medya üzerinde bilgi paylaşmadan önce iki kere düşünecek.


Amerika'da borsada işlem yapan ve birlikte çalıştıkları şirketler hakkında herkesten fazla bilgi sahibi olan brokerların bundan böyle sosyal medyada paylaştıkları şeyleri iki kez düşünmesi gerekecek. Amerika Finans Endüstrisi Düzenleme Otoritesi (FINRA), yeni yayınladığı kılavuzda brokerlerin yatırım tercihlerini değiştirecek bilgileri sosyal profillerinde paylaşmalarına sınırlama getirirken, henüz gündeme gelmemiş fakat gelecekte hayata geçebilecek teknolojiler üzerinden bilgi paylaşımına dair bir takım düzenlemelere de yer verdi.

FINRA'nın önerdiği düzenlemeler arasında, herhangi bir şüphe durumunda şirketin çalışanlarının sosyal profillerinin adım adım izlemesi ve raporlamasına dair bazı tavsiyeler de yer alıyor.

Haberin detaylarını bu adreste bulabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun