Genel 04 HAZİRAN 2010 / 10:22

Sosyal ağların mobil kullanımı arttı

Son bir yılda sosyal ağların mobil uygulamalarını kullananlar yüzde 240 arttı.

Son bir yılda sosyal ağların mobil uygulamalarını kullananlar yüzde 240 arttı.


Son zamanlarda mobil Facebook, Twitter ve Myspace uygulamalarını kullanan insanların sayısında ciddi bir artış gözlemleniyor. Geçen yıla oranla bu uygulamaların kullanım oranı yüzde 240 artarken, bu gelişme mobil ve mobil uygulamaların endüstride en fazla büyüyen alan olacağı sinyallerini veriyor.

Mobil analiz araştırma şirketi Comscore'dan alınan son rakamlara göre, telefonunda sosyal ağ uygulamasını kullanan insanların sayısı Nisan 2010'da geçen yılın aynı dönemine göre iki buçuk kat arttı. Nisan 2009'da sosyal ağ uygulaması kullanıcıları 6 milyonken, bu yılın aynı döneminde bu sayı 14.5 milyona ulaştı.

Sosyal ağların mobil versiyonlarını görüntüleyenlerin sayısı ise geçen yıla oranla iki kat artarak 30 milyona ulaştı. Her geçen gün yeni uygulamaların görücüye çıkması da bu rakamları etkiliyor elbet.

Genele baktığımızda ise mobil uygulama kullanım sayısı geçen yılın Nisan ayı dönemine göre yüzde 28 artarken, mobil tarama aktivitesi ise yüzde 31 arttı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun