Genel 19 EKİM 2009 / 06:09

Sosyal ağlar Kasım'da Xbox'da

Microsoft; Facebook, Twitter, Last.fm'i ve gösterimdeki filmlerden, TV şovlarından kareleri Xbox'da göstermeye hazırlanıyor.

Microsoft; Facebook, Twitter, Last.fm'i ve gösterimdeki filmlerden, TV şovlarından kareleri Xbox'da göstermeye hazırlanıyor.


Geçen Haziran'da gerçekleşen E3 basın konferansında Microsoft; Facebook, Twitter ve Last.fm'i kendi çevrimiçi servisi Xbox Live'de gösterme planlarını açıklamıştı. Ayrıca TV şovlarından ve son çıkan filmlerden bazı karelerin Xbox Live'de yer alması yapılan planlar arasındaydı.

Microsoft tüketicilerin elinde Facebook, Twitter ve Last.fm özelliklerine sahip olmasını sağlayacak olan Xbox Live'i tüketici karşısına çıkarmaya hazırlanıyor şu sıralar. Ayrıca tüketiciler video indirmeyi beklemektense bu sayede video içerik akışlarını aralıksız izleyebilecekler.

Servis, uygun kalitede içeriğin tekrarlanabilmesi için, kullanıcının bantgenişliği seviyesini kendisi tespit edebilecek şekilde tasarlanmış. Kullanıcı böylece bağlantı hızı ne olursa olsun istediği an, istediği videoyu seyredebilecek. Microsoft'un perspektifinden, bu yeni setin sunduğu özellikler, Xbox'u eskisinden çok daha güçlü bir eğlence platformu haline getirecek. Ancak platforma hala eklenmesi gereken çok fazla şey olduğu biliniyor.

Bu sırada Türkiye planları mı? Microsoft'un Xbox için henüz bir Türkiye planı yok. Siz televizyonda gördüğünüz reklamlara aldanmayın.