Genel 08 OCAK 2013 / 16:46

Sony Xperia Z'yi CES 2013'te ortaya çıkardı

Sony Xperia Z'yi CES 2013'te tanıttı

Sony, en son teknolojilerini taşıyan ve HDR video görüntü sensörüne sahip telefonu olan Xperia Z'yi CES 2013'te kullanıcıların beğenisine sundu. Sony, ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES), uzun süredir beklenen yeni telefonunu kullanıcıların beğenisine sundu. Suya ve toza karşı dayanıklı olan Xperia Z, Qualcomm’un 1.5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro işlemcisi, 13 megapiksel yeni nesil kamerası ve 4G LTE özellikleriyle kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor.

Yeni kullanıcı arayüzüyle zenginleştirilen Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemine sahip telefon, keskinlikte görüntü kalitesi sağlayan teknolojisi Reality Display gücünü Mobile BRAVIA Engine 2’den alıyor.Cihaz ayrıca, Sony’nin dijital kameralarında bulunan ve akıllı telefonlar için uyarlanmış dünyanın ilk HDR (High Dynamic Range) video görüntü sensörü olan Exmor RS’i taşıyor. Bu teknoloji, arka ışık çok kuvvetli olduğunda dahi olağanüstü kalitede fotoğraf çekilmesine imkân veriyor. Bütün bu teknolojik özellikleri, pil tüketen uygulamaları otomatik kapatan, ekran açıldığında ise yeniden başlatan Battery STAMINA Mode ile birleştiren cihaz, pilin bekleme süresini 4 katına çıkarıyor.

7,9 mm’lik gövdesi ve OmniBalance tasarımı ile dikkat çeken cihaz, toz ve su geçirmez özel tabakası sayesinde sıradışı tasarımının altını çiziyor.

Konuyu değerlendiren Sony Mobile Communications Başkanı ve CEO’su Kunimasa Suzuki şöyle konuştu;
“Akıllı telefonları stratejimizin merkezine oturtarak, kullanıcılara bugüne kadar hiç yaşamadıkları deneyimleri sunmayı hedefledik. Bu model ile TV, ekran, müzik, film ve oyun konusundaki yarım yüzyıllık yenilikçiliğimizi ortaya koyarak, gerçekten fark yaratan sıradışı bir ‘süper telefon’ deneyimi oluşturduk”