Genel 05 TEMMUZ 2010 / 06:02

Sony VAIO P serisi yeniliklerle geliyor

VAIO P serisi, pek çok ilkle gelirken, cıvıl cıvıl tasarımı ile göz dolduruyor.

VAIO P serisi, pek çok ilkle gelirken, cıvıl cıvıl tasarımı ile göz dolduruyor.


Sony’nin renkli VAIO P Serisi, mobil bilgi işlem deneyimini farklı bir boyuta taşımaya hazırlanıyor. 600 gram ağırlığında olan ve bir çantaya veya ceket cebine sığabilen yeni VAIO P Serisi, pek çok yeniliği beraberinde getiriyor.

Yeni seri basit bir şekilde çalışmak için tasarlanmış. Merkezdeki işaretleme çubuğu, ek bir touchpad ve fare düğmeleri ile tamamlanırken, bilgisayardaki ana kontroller de çoğaltılmış.

VAIO P Serisi’nde bir başka yenilik ise bilgisayardaki bütünleşik GPS ve yeni bir Dijital Pusula. Nerede olduğunuzu ve etrafınızda neler olduğunu size anlatan bu özellik, adres arama konusunda da size büyük ölçüde yardımcı olabilir.

Serideki yeni bir yazılım olan VAIO Location Search, web tarayıcınıza bağlanmadan size gerçek zamanlı bir harita sunuyor. Yazılım, yakınlardaki ilgi noktaları ve yerel hava koşulları ile birlikte, haritada yerinizi ve yönünüzü de gösteriyor.

VAIO P, Sony’nin, fiziksel hareketlere yanıt veren bütünleşik ivme ölçerli ilk dizüstü bilgisayarı olarak tanımlanıyor. İvme ölçerli sensör, VAIO P Serisi’nin yandan açıldığını algılayarak, dokümanların ve web sayfalarının portre modunda kolay okunması için ekranı otomatik olarak çeviriyor. Bilgisayarın ek fare düğmeleri, bir kitap veya dergi okur gibi portre pozisyonunda okurken, sayfanın rahat çevrilmesi için uygun bir şekilde yerleştirilmiş.

Tam boyutlu bir klavyeye ve Windows 7 Home Premium işletim sistemine sahip olan seri, portakal, yeşil, pembe, siyah veya beyaz olmak üzere 5 canlı renkte geliyor. 64GB SSD Flash Sürücü, 2GB DDR2 SDRAM’e sahip olan cihazın 5 saate kadar pil ömrü sağladığı belirtiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun