Genel 05 MART 2010 / 16:19

Sony VAIO'dan yeni seri

Sony VAIO Z Serisi yüksek performansıyla Nisan 2010'da raflardaki yerini alacak.

Sony VAIO Z Serisi yüksek performansıyla Nisan 2010'da raflardaki yerini alacak.


Zarif detaylarla tasarlanmış, ince ve hafif yeni Sony VAIO Z Serisi, sadece mobilite, görünüm, bağlanılabilirlik ve dayanıklılığın yanı sıra yüksek performans da sunuyor.

6 GB bellek kapasitesi ile uygulamalarınızı rahatlıkla yönetmenize olanak tanırken, yenilikçi Quad SSD (4'lü Raid O) yapılanması sayesinde dosyalarınıza ultra-hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor. Geleneksel hard disklerden çok daha küçük ve hafif bir hard diske sahip olmasına rağmen özellikle HDD 5400 rpm'lerle kıyaslandığında dosya aktarımını 6.2 kat daha hızlı gerçekleştiriyor ve bu sayede büyük zaman tasarrufu sağlıyor.

Karbon-fiber ve alüminyum malzeme ile son derece hafif (1.43 kg ağırlığında) Z Serisi, devrim yaratan akıllı Intel Core i7 620M işlemcisi ile de akıllı hız, performans ve uzun pil ömrü gibi özellikleri sunuyor.

Bilgisayar, 13.1 inç'lik (33.3cm) ekran boyutu ve LED arka aydınlatmalı teknolojisi ile netlik, parlaklık ve kontrast sunuyor. Windows 7 Professional işletim sistemi kullanılan Sony VAIO Z Serisi, entegre 3G modem ile hareket halindeyken de internete yüksek hızda bağlanma imkanı veriyor. Ayrıca seride, DVD yazıcı, 802.11N WiFi, Bluetooth 2.1, motion eye webcam, arkadan aydınlatmalı keyboard, parmak izi okuyucu, HDMI çıkışı standart olarak yer alıyor.

Sony VAIO Z, Nisan 2010'da 6,390 TL tavsiye edilen peşin fiyat ile satışa sunulacak.