Genel 23 ARALIK 2010 / 09:05

Sony Toshiba'dan yonga üretim hattını geri almak istiyor

Yaklaşık 600 milyon dolarlık teklifin iki dev şirket arasında görüşüldüğü bildirildi.

Yaklaşık 600 milyon dolarlık teklifin iki dev şirket arasında görüşüldüğü bildirildi.


Sony mikroçip üretim hattını Toshiba'dan satın almak için görüşmelere başladı. İki dev üretici arasında yaklaşık 600 milyon dolara konu olan üretim hattında kamera ve mobil telefonlarda kullanılmak üzere yonga üretiliyor.

2008 yılında Sony "asset light" stratejisi kapsamında Toshiba'ya yonga üretim fabrikasını 1 milyar dolardan fazla bir meblağ karşılığında satmıştı. Yeni plana göre Sony, üretim hattını geri alarak dijital kameralar ve cep telefonlarındaki imge algılayıcılarının üretim kapasitesini artırmak istiyor.

Sony'nin şu anda yonga ürettiği fabrikası bulunmasına rağmen kamera ve telefonlarda artan talep nedeniyle üretimde sıkıntı yaşamak istemediği düşünülüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun