Genel 29 ARALIK 2010 / 08:42

Sony PSP Phone baharı bekliyor

PSP Phone'un önümüzdeki baharda piyasada olacağı iddia ediliyor.

PSP Phone'un önümüzdeki baharda piyasada olacağı iddia ediliyor.


Sony’nin uzun süredir dillerden düşmeyen PlayStation akıllı telefonunun çıkış tarihi konusunda spekülasyonlar devam ediyor. Japonya’da çıkan ulusal bir gazetenin verdiği haberde telefonun Kuzey Amerika ve Avrupa’da en erken baharda piyasaya çıkacağı iddiası yer aldı.

PSP Go konsoluna benzer akıllı telefonun muhtemelen Google’ın Android işletim sistemiyle geleceği belirtiliyor. Sony Ericsson Mobile Communications tarafından üretilecek olan telefon son derece gelişmiş oyun seçenekleriyle taşınabilir oyun konsoluna dayalı ilk telefon olma özelliği taşıyor.

Akıllı telefon pazarında farklılığa odaklanarak öne çıkmak isteyen Sony, telefonun bu özelliğiyle iPhone, Blackberry ve Nokia gibi cihazları bu anlamda bertaraf etmek istiyor.

Yeni PlayStation telefonun Apple’ın iTunes servisine karşılık olarak benzer bir yapıda Sony’nin online medya platformu ile çalışacağı da gelen bilgiler arasında.

Sony ise telefonun çıkış tarihine ilişkin bu iddialar hakkında yorum yapmaktan kaçınıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun