Genel 09 TEMMUZ 2010 / 08:15

Sony'nin gözleri ufaldı

Sony 3D çekim yapan tek lensli kameralarını “dünyanın en küçük kamerası” olarak tanıtıyor.

Sony 3D çekim yapan tek lensli kameralarını “dünyanın en küçük kamerası” olarak tanıtıyor.


Sony, 3D teknolojisini hızla benimseyen ve bunu çabuk uygulayan şirketlerden biri. 3D TV ve PlayStation3’ten sonra şirket şimdilerde pazara 2 yeni 3D dijital kamera sunuyor. Her iki kamera da şirket tarafından "Dünyanın en küçük kamerası” olarak tanımlanıyor.

DSC-TX9 ve DSC-WX5 isimli Cyber-shot dijital kameralar, hem 3D hem de 2D görüntüleri tek lens kullanarak çekiyor. Her iki model 3D panoramik görünüm sunarken, bu panoramik görüntüyü oluşturmak için fotoğraf karelerini hızlı bir seride birleştiriyor. Oluşturulan bu 3D görüntüler 3D içerik sunan herhangi bir platformda görüntülenebiliyor.

The DSC-TX9, 3,5 inçlik 921K LCD dokunmatik ekrana sahipken, the DSC-WX5’ın 2.8 inçlik LCD ekranı var. Her iki model de 12.2 megapiksel kamera kullanırken, HD kalitesinde video kaydı yapabiliyor.

Eylül ayında yurt dışında piyasada çıkacak olan The Tx9 yaklaşık 400 dolardan, WX5 ise yaklaşık 300 dolardan satışa sunulacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun