Genel 18 AĞUSTOS 2010 / 12:52

Sony mobil oyun sektörünü Apple’a kaptırmamaya kararlı

Şirketin ortaya koyduğu reklam kampanyası cesur sloganlarıyla dikkat çekiyor.

Şirketin ortaya koyduğu reklam kampanyası cesur sloganlarıyla dikkat çekiyor.


Bundan kısa bir süre önce Apple’ın iPod ve iPhone platformunu mobil oyun platformu olarak Nintendo DS ve Sony PSP’den daha iyi bir platform olarak öne çıkarmaya yönelik gösterdiği çabalara Sony tarafından yanıt geldi. Sony, bu iddiayı hedef alan yeni reklam kampanyalarında Apple’ı yerden yere vuruyor.

Yayınlanan reklamlardan birinde “iPhone ancak büyükannenize mesaj atmaya yarar” mesajı verilirken, bir diğerinde alaycı bir isimle kurgulanmış ‘Lame Castle’ adlı oyunu oynayan Apple kullanıcısının fotoğrafının altında kabaca “Josh Rose kendini çocuk yerine koyuyor” anlamına gelen bir cümle eklenmiş.

Aslına bakılırsa, genel oyun kalitesi açısından bakıldığında Sony’nin iddiasını dikkate almakta fayda var. Bununla birlikte daha ender görülse de, Apple platformlarında yer alan başarılı bazı oyunların hakkını vermek lazım. 3DS’i piyasaya sürmeye hazırlanan Nintendo şimdilik sessiz.

Görünen o ki, birkaç gün önce haberini verdiğimiz Sony PSP Phone’un yılsonuna doğru piyasaya çıkmasıyla bu kavga daha da şiddetlenecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun