Genel 20 MART 2009 / 14:32

Sony Kindle 2'yi "Reader" ile dövecek

Sony, Amazon.com’un Kindle 2 elektronik kitap okuyucusuna, Google ortaklığı ile cevap verecek.

Sony, Amazon.com’un Kindle 2 elektronik kitap okuyucusuna, Google ortaklığı ile cevap verecek.


Sony Reader elektronik kitap okuyucusu, Google ile yapılan anlaşma dahilinde 500 bin kitaba erişim sunacak. 2004 yılından beri yaklaşık yedi milyon kitap taraması yapan Google, şu an sadece telif hakkı süresi dolan kitapların dijital kopyalarını yapabilecek. Şirket, Google Book Search’deki kitapların sayısını kademeli olarak artırmayı hedefliyor.


Elektronik kitap okuyucular arasında Kindle 2’nin öne çıkan yanı kablosuz olması. Bu sayede kullanıcılar istedikleri kitabı 30 saniyede cihaza indirebiliyor.


Reader’da indirme süreci ise biraz sıkıntılı. Kullanıcıların bir bilgisayara bağlanıp kitapları elektronik formatta satan bir siteye girmesi gerekiyor. Birkaç dakika süren indirme sürecinden sonra, kitap bilgisayara bağlalan Reader’a aktarılıyor. Sony’nin Reader’da okunabilecek kitap sayısını artırmaktansa, bu konuya eğilmesini şiddetle öneriyoruz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun