Genel 17 ŞUBAT 2009 / 13:01

Sony ABD'deki PlayStation mağazasını kapatıyor

Şimdi oyun delileri öğle arasında nereye gidecek?

Şimdi oyun delileri öğle arasında nereye gidecek?


Sony, San Francisco’daki Metreon alışveriş merkezinde bulunan PlayStation mağazasını ve yine aynı alışveriş merkezindeki Sony Style mağazasını yaza kadar kapatmış olmayı planlıyor. Sony Style Amerika’da farklı şehirlerde de bulunuyordu. Ancak 1999 yılında açılan 5,500 metre karelik PlayStation mağazası Sony’nin ABD’deki tek PlayStation mağazasıydı ve oyun sektöründeki göz bebeğiydi.


Sony bu yıl konsol dünyasındaki lider koltuğundan düşerek üçüncü sıraya geriledi. Mağazanın kapatılacağı haberi, Sony 50 milyon PSP sattığını açıkladıktan sonra geldi. Nintendo ise 90 milyon adede yaklaşmış durumda. Microsoft ve Apple mağaza zincirleri kurmayı planlarken, Sony’nin mağaza kapatması, krizden etkilendiğini ve durumun hiç de iç açıcı olmadığını açıkça gösteriyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun