Genel 15 OCAK 2010 / 13:33

SolidWorks'ün Türkiye açılımı

Sinemalarda 3D özellikli Avatar fırtınası eserken, 3D CAD yazılımları dünyasından SolidWorks, Türkiye ofisini açarak ülke ekonomisine olan güvenini gösterdi.

Sinemalarda 3D özellikli Avatar fırtınası eserken, 3D CAD yazılımları dünyasından SolidWorks, Türkiye ofisini açarak ülke ekonomisine olan güvenini gösterdi.


3D CAD yazılımları üzerine çözümler sunan SolidWorks, Türkiye ofisini hizmete açtığını gerçekleştirdiği basın toplantısıyla duyurdu. SolidWorks Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölge Yöneticisi Marco Gazzetto ve SolidWorks Türkiye Ülke Operasyonlarından Sorumlu Satış Yöneticisi Murat Tüzüm'ün katılımıyla gerçekleşen basın toplantısında şirketin faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Türkiye pazarıyla ilgili hedefler paylaşıldı.

Çözüm ortakları ve eğitim kuruluşları aracılığıyla uzun süredir Türkiye'de kullanıcılarla buluşan marka, yeni ofisiyle pazardaki konumunu daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

Basın toplantısında ayrıca, SolidWorks'ün 2010 sürümünün Türkçeleştirildiği müjdesi verildi. Böylece Türkiye'deki kullanıcılar ilk defa Türkçe 3D CAD yazılıma kavuştu.

Toplantıda konuşma yapan Marco Gazzetto, şirketin dünya çapındaki çalışmalarına değindi. Gazzetto, gelecek beş yıllık süreçte Türkiye'nin bölgede çok önemli bir rolü olacağına işaret ederek; yerel pazarındaki ofis yatırımları hakkında bilgi verdi. Markanın dünya pazarında 2009 yılını büyümeyle tamamladığını belirten Murat Tüzüm, Türkiye pazarında çok güçlü bir konumda bulunduklarını, Türkiye pazarındaki paylarının dünyadakinden daha yüksek düzeyde olduğunu belirtti. Tüzüm, pazarı daha iyi tanımak ve kuramsallaştırmak için ofis açtıklarını söyledi. Tüzüm, yerel pazarda büyümek ve kullanıcı sayısını artırmak üzere gerçekleştirecekleri çalışmalar hakkında ipuçları verdi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun