Genel 16 EKİM 2009 / 09:10

Software AG ve Proline'dan teknoloji kardeşliği

Bilgi teknolojileri sektörünün iki önemli ismi Software AG ve Proline, yerel bir çözüm ortaklığına imza attı.

Bilgi teknolojileri sektörünün iki önemli ismi Software AG ve Proline, yerel bir çözüm ortaklığına imza attı.


Kurumsal altyapı yazılımı alanında çalışan Software AG, bilişim sektörünün uzman isimlerinden Proline ile çözüm ortaklığı anlaşması imzaladı. Yapılan işbirliğiyle Proline, Software AG'nin global düzeyde kullanılan yazılımlarını Türkiye pazarında projelendirip sunacak.

İşbirliği yapılan alanlar entegrasyon ürünlerini kapsıyor. Bu çerçevede, ortak projelerde özellikle webMethods ürün ailesi kullanılacak. Software AG ve Proline, süreç yönetimi ve entegrasyon mimarileri alanında webMethods ürünlerini pazara birlikte sunacak. Öte yandan, iş modelleme hizmetleri vererek, ağırlıklı olarak iş zekası alanında katma değerli projeler geliştirecekler.

Proline, dahil olduğu Avrupa Birliği (AB) projelerinde Software AG'nin hem AB deneyiminden hem de teknolojik birikiminden yararlanacak. Ortaklık kapsamında her türlü verinin değiş-tokuşunu sağlayacak platformlar sunulurken, GIS (Geographic Information Systems - Coğrafi Bilgi Sistemleri) verilerinin değiş-tokuşunu kolaylaştıracak çözümler üzerinde özellikle durulması planlanıyor. Proline, uzun vadede kamu ve özel sektördeki büyük projelerde Software AG ile birlikte yer almayı hedefliyor.