Genel 09 HAZİRAN 2010 / 14:59

Software AG tok satıcı çıktı

CEO'nun söylediğinin taliplileri çok ama, büyük hissedarın satmaya niyeti yok.

CEO'nun söylediğinin taliplileri çok ama, büyük hissedarın satmaya niyeti yok.


Almanya'nın en büyük ikinci yazılım şirketi olan Software AG'nin CEO'su Karl-Heinz Streibich, geçtiğimiz dönemde şirketi satın almak üzere talipliler olduğunu, ancak büyük hissedarın bu işe olumlu yaklaşmadığını belirtti. Streibich'in yapılan bir söyleşi sırasında verdiği bilgiye göre şirketin büyük oranda hissesini elinde bulunduran Software AG Stiftung, böyle bir satışın gerçekleşmesi için zaman ve fiyat açısından ideal şartların henüz oluşmadığını düşünüyor.

Haberin detaylarında diğer bazı ilginç noktalar da var. Örneğin Streibich, Software AG'nin Almanya'nın en büyük yazılım şirketi SAP ile ideal bir birliktelik kurabileceğini ifade ederek gönlünde yatan aslanı açığa vurmaktan çekinmemiş.

Geçtiğimiz ay Sybase'i 5,8 milyar dolara satın alan SAP, pazardaki konumunu güçlendirmek için yeni satın almalar peşinde olduğunun sinyalini de vermişti.

Software AG'nin mevcut piyasa değeri şu aralar 2,4 milyar avro civarında bulunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun