Genel 30 EKİM 2009 / 07:06

Software AG'nin hedefi büyük

IDS Scheer AG'nin yüzde 90'ından fazlasını satın alan Software AG'nin hedefi, şirketin tamamına sahip olmak.

IDS Scheer AG'nin yüzde 90'ından fazlasını satın alan Software AG'nin hedefi, şirketin tamamına sahip olmak.


Software AG, yüzde yüz iştiraki SAG Beteiligungs GmbH kanalıyla, IDS Scheer AG'nin yüzde 90.002'sini satın aldığını açıkladı. Software AG CFO'su Arnd Zinnhardt konu hakkında, "Bu durum, endeks izleme fonlarının serbest kalarak hisselerinin Software AG'ye teklif edilmesini sağlayacak. Böylece, yüzde 95'lik eşiğe ulaşılmasında önemli bir adım atılmış oluyor. Amacımız, sinerjileri yaşama geçirmek ve büyüme potansiyelini tam olarak değerlendirmek için IDS Scheer AG'nin yüzde 100'üne sahip olmak." şeklinde konuştu.

Birleşme, 6.000'in üzerinde çalışanı ve 1 milyar avroyu aşkın geliri olan, global bir altyapı ve İş Süreçleri Yönetimi yazılımları üreticisi yaratacak. Ortak şirket stratejisi, çok net bir biçimde büyümeye odaklanacak. Büyümeyi sağlayacak unsurlar, birleştirilmiş ürünlerden elde edilecek gelirler, yaklaşık 10.000 müşteriye çapraz satış, pazara daha iyi erişim ve IDS Scheer'in danışmanlıktaki uzmanlığı olacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun