Genel 04 MART 2009 / 07:51

Software AG'den sosyal BPM platformu

AlignSpace isimli yeni ürün, iş süreçleri yönetimi (BPM) uzmanlarına yönelik en büyük sosyal ilişki ağı olarak gösteriliyor.

AlignSpace isimli yeni ürün, iş süreçleri yönetimi (BPM) uzmanlarına yönelik en büyük sosyal ilişki ağı olarak gösteriliyor.


Kurumsal altyapı yazılımında faaliyet gösteren Software AG’nin CeBIT 2009 Fuarı’nda tanıttığı AlignSpace isimli yeni ürünü, hizmet olarak yazılım (SaaS - Software as a Service) mantığında sunulacak. Ürün, sosyal ilişki ağı, birlikte süreç keşfi ve modelleme gibi işlevlerin yanı sıra sistem entegratörleri, danışmanlar ve uygulama geliştiriciler için bir pazaryeri sunuyor.


Yeni ürün, herhangi bir iş süreci ortamında bütün proje katılımcıları arasında işbirliği yapılmasını sağlayan bir platform. Bu ortamda üretilen veriler, dokümanlar ve hizmetler, kurumsal sınırlar içinde ya da genelinde ilk kez ya da yeniden kullanıma açık oluyor. Lider sosyal ağlar da kolayca sisteme eklenebiliyor.


Software AG Ürün Müdürü Dr. Peter Kuerpick, yeni ürün hakkında şunları söylüyor: “AlignSpace’in avantajı, işletmeden işletmeye ve işletmeden BT’ye (bilgi teknolojilerine) yapılan uyumlaştırmada ortaya çıkıyor. Sanal uzman ekipler arasındaki gerçek işbirliği, kurumsal sınırlar genelinde BPM projelerinde sorunsuz işbirliğiyle sonuçlanıyor.”


Software AG Pazarlama Müdürü Ivo Totev ise konu hakkında şunları söylüyor: “AlignSpace, yeni süreçlerin tasarım aşamasını büyük ölçüde iyileştirdi. Daha önce, işbirliği kapsamında telefon görüşmeleri ve toplantılar yapılıyor; bütün karar vericiler için asla senkronize edilmeyen PowerPoint slaytları ve Excel tabloları değiştokuş ediliyordu. AlignSpace, bir sürecin şirkete dair bütünsel görünüm vermesini sağlıyor. Süreç iyileştirme projeleri, şimdi daha hızlı uygulanacak, kurumsal vizyonlarla daha uyumlu olacak, bütün paydaşlar tarafından onaylanacak ve topluluğun ortak bilgisiyle desteklenecek.”