Genel 18 HAZİRAN 2010 / 11:31

Soccer Stadyum'un ağları Enterasys'e emanet

Dünya Kupası'nın en büyük stadyumu IPTV ile dünyaya bağlanıyor.

Dünya Kupası'nın en büyük stadyumu IPTV ile dünyaya bağlanıyor.


Ağ teknolojileri şirketlerinden Enterasys, 2010 Dünya Kupası'nda açılış maçına ev sahipliği yapan, final maçının da gerçekleştirileceği stadın IPTV altyapısını üstlendi.

94 bin kişilik kapasitesiyle Dünya Kupası'na ayrı bir heyecan katan Soccer Stadyumu'ndaki IPTV altyapısı da oldukça büyük bir ekipmanla tamamlanabildi. 99 VIP süit bulunan Stadyum'da tam entegre AV sistemi, uydudan gelen TV programlarını stadyum içerisinde bulunan HD IP televizyonlara aktaran sistemler ve oyun sahasının tepesinde bulunan iki büyük LCD monitörle internet üzerinden yayın sistemi ve tüm stadyumda bulunan 700 monitöre görüntüleri aktaran sistemler bulunuyor. Bu monitörlere canlı programlar genel bilgi ve reklamlar sistemin merkezinden doğrudan yönlendirilebiliyor.

Enterasys Networks Bölge Direktörü Tarkan Süalp, "Dünya Kupası'nın en büyük stadyumunun IPTV altyapısının Enterasys'e emanet edilmesi, bu şirketin tüm dünyadaki güvenilirliğini kanıtlıyor" dedi. Süalp ayrıca yakın zamanda hem dünyanın diğer bölgelerinde hem de Türkiye'de benzer projelerin ortaya çıkacağını düşündüğünü belirtti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun