Genel 17 ŞUBAT 2009 / 14:15

Snapdragon'lular ailesine Acer da katılıyor

Qualcomm'un yeni yonga seti Snapdragon, yakın gelecekte Acer dizüstü bilgisayarlarda da olacak.

Qualcomm'un yeni yonga seti Snapdragon, yakın gelecekte Acer dizüstü bilgisayarlarda da olacak.


2008 sonunda mobil platform üreticisi Qualcomm, Snapdragon platformu etrafında geliştirilmiş bir mini dizüstü konsepti tanıtmış, bu konsepte benzeyen cihazların 2009 yılı içinde satışa sunulacağını belirtmişti. Qualcomm’un yeni işlemcisi Snapdragon, şu an Toshiba TG01 dizüstü bilgisayarlarda bulunuyor.


1GHz Arm işlemci çekirdeğine sahip teknoloji, mini dizüstü bilgisayar ve diğer çeşitli cihazları 3G mobil telefon ağlarına bağlıyor.


Hangi şirketlerin yeni yongasetini kullanacağı konusunda, Qualcomm’un Avrupa Başkan Yardımcısı Enrico Salvatori: “Aynı türde bir cihaz üretmek için Acer ile çalışıyoruz” diyerek gelişmeleri teyit etti. Şirket, Snapdragon yonga setleri ile, mini dizüstü bilgisayarlarda daha rekabetçi bir tavır sergilemeyi umuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun