Genel 20 EKİM 2008 / 13:00

SMART’dan bir milyonuncu akıllı tahta

Akıllı tahtaların yaratıcısı SMART Technologies’in Kanada’nın Calgary kentindeki merkezinden yapılan açıklamada bir milyonuncu akıllı tahtanın üretim bantından çıktığı bildirildi.

Akıllı tahtaların yaratıcısı SMART Technologies’in Kanada’nın Calgary kentindeki merkezinden yapılan açıklamada bir milyonuncu akıllı tahtanın üretim bantından çıktığı bildirildi.


Bir milyon tahtanın 1200 tanesi Türkiye’de Robert Kolej, İTÜ, ODTÜ, Hacettepe Üniversitesi, Hisar Eğitim Vakfı Okulları gibi öğretim kurumlarında kullanılıyor.İlk akıllı tahtayı 1987 yılında geliştiren SMART, geçtiğimiz 17 yılda, en yakın rakibinin 3 katı sayıda akıllı tahta satmış ve halen dünya akıllı tahta pazarının %53,3'üne sahip. Kanada kökenli firma, sürekli yeni ürünler geliştirmeye ve yazılımlarını yenilemeye devam ediyor. SMART tahtalar, Kanada’nın Ottawa kentindeki 24.155 metrekarelik, en yeni teknoloji ile donatılmış tesislerinden tüm dünyaya dağılıyor. 2007 yılında üretime geçen yeni tesisin sağladığı kapasite artışı ile iki milyonuncu tahtanın bir kaç yıl içinde üretilmiş olacağı düşünülüyor.1 milyonuncu SMART tahtanın banttan çıkması nedeniyle yapılan açıklamalarda SMART elemanlarına ve tedarikçilerine bu önemli aşamaya ulaşmaktaki katkılarından dolayı teşekkür edildi. Akıllı tahtanın mucidi ve SMART’ın kurucu ortağı David Martin, bugüne ulaşmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi ve “ilk günden beri interaktif bir tahtanın eğitimde ve ortak iş yapmadaki potansiyelini öngördük. Bu kadar çok sayıda kullanıcının ürünü takdir ettiğini görmek büyük bir ödül” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun