Genel 16 HAZİRAN 2010 / 14:00

Skype şimdi de Sony Ericsson'un Symbian telefonlarında

Skype Symbian, Symbian tabanlı Satio, Vivaz ve Vivaz pro modelleri üzerinde çalışıyor.

Skype Symbian, Symbian tabanlı Satio, Vivaz ve Vivaz pro modelleri üzerinde çalışıyor.


Skype bugün yaptığı açıklamada akıllı telefon platformu Symbian üzerinden çalışan üç Sony Ericsson akıllı telefon modelini destekleyeceğini duyurdu.

Sony Ericsson'un akıllı telefonları Satio, Vivaz ve Vivaz pro'nun kullanıcıları bulundukları her yerden, bir WiFi veya mobil veri bağlantısı üzerinden Skype'ı kullanabilecekler. Program hâlihazırda skype.com/m adresi ziyaret edilerek uyumlu cihazlara indirilebiliyor ve ilerleyen günlerde Sony Ericsson Play Now'un web sitesi olan playnow-arena.com adresinden de erişilebilir olacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Skype Mobil Departmanı Genel Müdürü Russ Shaw, “Mobil cihazlarda Skype kullanımı açısından büyük bir talep görüyoruz. Kullanıcılar, bilgisayarlardan bağımsız bir şekilde ve ücret veya mesafeyi düşünmeden, önem verdikleri insanlarla iletişimde kalmak istiyorlar. Bizim hedefimiz bu talebi karşılamak ve gerek operatörler gerekse cihaz üreticileriyle ilişkiler kurarak Skype’ı geniş birçok mobil cihaz üzerinde kullanıma sunabilmek" şeklinde konuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun