Genel 16 HAZİRAN 2010 / 14:00

Skype şimdi de Sony Ericsson'un Symbian telefonlarında

Skype Symbian, Symbian tabanlı Satio, Vivaz ve Vivaz pro modelleri üzerinde çalışıyor.

Skype Symbian, Symbian tabanlı Satio, Vivaz ve Vivaz pro modelleri üzerinde çalışıyor.


Skype bugün yaptığı açıklamada akıllı telefon platformu Symbian üzerinden çalışan üç Sony Ericsson akıllı telefon modelini destekleyeceğini duyurdu.

Sony Ericsson'un akıllı telefonları Satio, Vivaz ve Vivaz pro'nun kullanıcıları bulundukları her yerden, bir WiFi veya mobil veri bağlantısı üzerinden Skype'ı kullanabilecekler. Program hâlihazırda skype.com/m adresi ziyaret edilerek uyumlu cihazlara indirilebiliyor ve ilerleyen günlerde Sony Ericsson Play Now'un web sitesi olan playnow-arena.com adresinden de erişilebilir olacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Skype Mobil Departmanı Genel Müdürü Russ Shaw, “Mobil cihazlarda Skype kullanımı açısından büyük bir talep görüyoruz. Kullanıcılar, bilgisayarlardan bağımsız bir şekilde ve ücret veya mesafeyi düşünmeden, önem verdikleri insanlarla iletişimde kalmak istiyorlar. Bizim hedefimiz bu talebi karşılamak ve gerek operatörler gerekse cihaz üreticileriyle ilişkiler kurarak Skype’ı geniş birçok mobil cihaz üzerinde kullanıma sunabilmek" şeklinde konuştu.