Genel 23 ARALIK 2010 / 08:33

Skype kesintiye uğradı

Nedeni bilinmeyen bir sorun nedeniyle Skype saatlerce kullanıcılarına hizmet veremedi.

Nedeni bilinmeyen bir sorun nedeniyle Skype saatlerce kullanıcılarına hizmet veremedi.


Dünyadaki milyonlarca kullanıcı 22 Aralık tarihinde Skype sohbet servisine bağlanamadı. Skype ise bu durum karşısında kullanıcıları “hesaba girilmesi durumunda bazı problemlerle karşılaşabilecekleri” şeklinde Twitter mesajıyla uyarmakla yetindi!

Şirket Twitter üzerinden yaptığı uyarıda “Mühendislerimiz ve operasyon ekibimiz herşeyin normale dönmesi için durmaksızın çalışıyor, sabrınız için teşekkürler” dedi.

Dün gündüz başlayan sorun karşısında servise bağlanan kullanıcılar servis dışı bırakıldıktan sonra bir kez daha oturum açamadı. Bu sorun karşısında Skype’tan bir açıklama bekleyen kullanıcılarsa çareyi Twitter’a girip şikayet etmekte buldu.

Bu Skype’ın yaşadığı ilk kesinti sorunu değil. Skype, 2007 senesinde sistemin çökmesiyle 2 gün kullanıcılarına hizmet verememişti. Kesintinin sebebi ise hala araştırılıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun